Lajme

Gazetari Berat Buzhala zgjedh fotografinë e gjilanasit Shaban Terziu për t`i rikujtuar Kurtit dashurinë e shqiptarëve për SHBA-të

Gazetari Berat Buzhala zgjedh fotografinë e gjilanasit Shaban Terziu për t`i rikujtuar Kurtit dashurinë e shqiptarëve për SHBA-të

Cdo dite e me teper Kryeministri Kurti do ta coje vendin drejt konfrontimit me Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe Shtepine e Bardhe. Intervista e Kurtit sot, ku ai tallet me ambasadorin Kosnett, shenon fillimin e ketyre tensioneve.
Kryeministri Kurti ne esence eshte antiamerikan. E kaluara e tij eshte e tille. Ai nuk eshte antiamerikan, sic eshte bie fjala, dikush ne Lindjen e Mesme, ose ndonje pjesetare i ndonje organizate terroriste. Jo, Kurti perfaqeson tjeter anti amerikanizem. Ai e urrene sistemin politik atje dhe vlerat qe SHBA i shperndane ne bote.
Kurse ju te tjeret qe e keni votuar ate, kurre mos e harroni kete foto. Kjo eshte bere ne Viti ne vitin 1999, ku nje banor i kesaj komune e ka zgjedhur kete forme me e falenderu Ameriken.
Vitin e kaluar, shume prej jush, e keni hanger karremin, kur keni mendu qe Kurti ka probleme me Grenellin ose Trumpin. Jo, problemet e tij jane shume me te thella se sa aq. Vjet ishte vec nje mundesi e mire e tij me u kamuflu si i tille.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close
Close