Error
Tekonoligji

Për t’u habitur, 17 vjeçari shet veshkën për të blerë iPhone-in e fundit

Një ngjarje e pazakontë është publikuar së fundmi nga mediat e huaja, ku një adoleshent kinez ka shitur një nga veshkat e tij për të blerë pajisjen më të fundit Apple. Sipas mediave të huaja, 17-vjeçari Wang Shangkun e shiti veshkën e tij për rreth 3,273 dollarë, ndërsa paratë i përdori për të blerë një iPhone.

“Ç’më duhen të dyja veshkat? Mjafton një.”-tha Wang në atë kohë.

25-vjeçari tashmë është i “lidhur” me aparatin e dializës dhe ka gjasa të jetë i shtrirë në shtrat gjithë jetën, për shkak të mungesës së veshkës së djathtë.

Nëntë persona të cilët u përfshinë në operacion u arrestuan, ndërsa pesë janë akuzuar për tregtim organesh.

Mjekët kanë thënë se Wang ndoshta mund të përdorë një transplant, ndërsa thanë se veshkat e në tregun e zi njeriut mund të arrijnë deri në 366,000 dollarë AUD, 80 herë më shumë se Wang mori për veshkën e tij që shiti.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Close