Lajme

Shi dhe borë në dy ditët e ardhshme

Mot me shi e borë, e temperatura të ulëta do të vijojë të mbajë edhe në dy ditën e ardhshme mbi vendin tonë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në viset e larta parashihet të bie borë, derisa në viset e ulëta parashihet të bie shi dhe borë.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMKS-së. /Zëri

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close