Error
Lajme

Sot fillon stina e vjeshtës

23 shtatori shënon përfundimin e stinës së verës dhe fillimin e stinës së vjeshtës.

Vjeshta saktësisht ka hyrë në orën 02:04 min.

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në stinën e vjeshtës astronomike dita me natën do të jenë të barabarta.

Pra, do të ndodh ekuinoksi vjeshtor dhe pastaj ditët vazhdojnë të shkurtohen për një minut dhe netët të zgjaten për një minut.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Close