Sports

Zyrtare: Skuadra e Fc Dritës përshëndetet me lojtarin e tyre

Skuadra e Fc Dritës dhe mesfushori, Ergyn Ahmeti, i kanë ndarë rrugët pas një viti bashkëpunim.

Ergyn Ahmeti e ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit me fanellën e ‘Bardhë e kaltërt’.

Pas stërvitjes Ahmeti u përshëndet me bashkëlojtarët dhe gjithë stafin e Fc Dritës.

Fc Drita përmes një komunikatë tregon se bashkëpunimin me mesfushorin Ergyn Ahmeti, e ka përfunduar para kohe, pasi që lojtari kishte kontratë edhe një vit me skuadrën gjilanase.

Komunikata e plotë:

E mbyllim para kohe me Ergyn Ahmetin

Sot kemi përfunduar bashkëpunimin edhe me mesfushorin Ergyn Ahmeti i cili u përshëndet me ekipin dhe stafin!
Edhe pse Ergyni kishte kontratë me klubin, pas një takimi që kishim, vendosëm që zgjidhja më e mirë është që të ndahemi miqësisht duke parë që edhe Ergyni nuk ishte i kënaqur me hapsirën që kishte tek ne.

Ergyni u bashkua me ne një vit më parë dhe ka arritur që të paraqitet në 25 ndeshje dhe ka asistuar 2 herë për ekipin!

Klubi jonë është falënderues ndaj Ergynit për profesionalizmin e treguar dhe i dëshiron shumë suksese!

Faleminderit Ergyn8️⃣🙌🏼

FC DRITA⚪️🔵

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
Close
Close