Error
Lajme

Çmimi maksimal i derivateve të naftës në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar çmimin për shitjen e derivateve për 24 orët e ardhshme.

Sipas këtij vendimi, çmimi maksimal për shitjen e naftës është 1 euro e 57 centë, i benzinës 1 euro e 34 centë, derisa i gazit 75 centë.

Krahasuar me të enjten, benzina është liruar për 1 cent.

Këto çmime janë valide për 24 orë.

Shiko tekstin me te zgjeruar

Related Articles

Back to top button
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Close